Pagrindinės priežastys rinktis elektromobilį

 • Pagrindinės priežastys rinktis elektromobilį

   

  Pasauliui nenumaldomai tobulėjant, tobulėja ir mūsų kasdieninės technologijos, viena jų – įprastus automobilius keičiantys elektromobiliai. Financial Times praneša, kad Europoje vienas iš 12 automobilių, parduotų nuo 2021 m. balandžio iki birželio mėn., buvo elektrinis, kas reiškia, kad elektromobilius kelyje sutiksime vis dažniau! Dauguma transporto pramonės specialistų tikina, kad elektromobilių proveržis sparčiai auga ir Lietuvoje. Taigi apžvelkime, kuo išskirtiniai elektromobiliai ir kodėl Jūs turėtume investuoti į ateitį?

  Viena pagrindinių priežasčių, kodėl turėtumėte įsigyti elektromobilį, turbūt būtų ekologijos vystymas pasaulyje. Kasdien augant užterštumui bei globaliniam atšilimui, kiekvieno atsakingo piliečio pareiga investuoti į taršos mažinimą, net ir paprasčiausiais būdais. Taigi jeigu turite galimybę rinktis tarp įprasto automobilio ir elektromobilio įsigijimo, net neabejokite savo pasirinkimu! Elektromobiliuose naudojama elektros energija gauname iš nuolat atsinaujinančių šaltinių, kuomet naftos ištekliai, naudojami įprastam kurui gaminti ir toliau mažėja ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

  Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad elektromobiliai nereikalauja tokių didelių išlaidų kaip įprasti automobiliai. Kadangi elektromobiliai varomi elektra, Jums nereikia jaudintis dėl pastoviai kylančių dyzelio ar benzino kainų, nes elektra vis tiek yra pigesnė nei įprastas automobilių kuras, kas reiškia, kad elektromobilio įkrovimo išlaidos yra ir bus visuomet mažesnės nei degalų pylimo. Taip pat Jums nereikės rūpintis dėl nepakeistos alyvos ar nepatikrintų paskirstymo diržų, specifinių pavaros mazgų... Elektromobilyje esantis variklis turi mažesnį kiekį judančių dalių nei vidaus degimo variklis, kas leidžia jam dėvėtis daug lėčiau ir mažiau.

  kuras

  Dar vienas didžiųjų privalumų: elektromobilių dinamika. Jį suteikia nuolat pasiekiamas maksimalus sukimo momentas. Ši charakteristika leidžia greitai sureaguoti ir greitai atlikti veiksmą, pavyzdžiui, persirikiuoti iš vienos eismo juostos į kitą, įsilieti į eismą iš greitėjimo juostos. Elektromobilis šią užduotį supaprastina, nes išvažiavus iš greitėjimo juostos susilieti su srautu žymiai papraščiau.

  Jeigu esate aukštas, turite ilgas kojas, arba kelionėje norite jausti kuo didesnį komfortą sėdint, dėl savo konstrukcinių savybių - net ir kompaktinės klasės elektromobiliai turi daugiau erdvės viduje. Naujausiuose elektromobiliuose, sukurtuose naudojant išskirtinai jiems skirtas platformas, įrengti erdvesni salonai, nedidinant automobilio matmenų.

  Geri pavyzdžiai: „Kia EV6“ ar „Volkswagen ID.3“. Nors tai nėra itin dideli automobiliai, jų viduje daugiau erdvės nei analogiško dydžio modeliuose su vidaus degimo varikliais.

  erdvus salonas

  Dar viena priežastis rinktis elektromobilį - saugumas. Apie elektromobilius neretai išgirstamas klausimas - ar tai saugi transporto priemonė? ar galiu ja pasitikėti kelyje?

  Įprastai elektromobiliai yra labai saugūs, netgi labiau už dyzeliu ar benzinu varomus automobilius. Priešingu atveju EV gamintojams nebūtų leista jų pardavinėti, o vairuotojams – eksploatuoti kelyje.

  Žemas svorio centras - suteikia geresnes valdymo savybes, tad posūkių įveikimas ne tik daug smagesnis sėdint elektromobilyje, tačiau ir saugesnis už įprastus automobilius.

  Taip pat, elektromobilių saugumui užtikrinti įdiegta nemažai sistemų. Pavyzdžiui, įvykus eismo įvykiui, akumuliatoriaus srovė nedelsiant išjungiama, kad nekeltų pavojaus keleiviams ir aplinkiniams. Greitosios pagalbos darbuotojai yra net išmokyti dirbti su šiomis naujomis technologijomis, kad žinotų, ką daryti.

  Taigi, jeigu planuojate keisti senąjį ar įsigyti naująjį automobilį, tai be abejonės turėtų būti elektromobilis. Ar gi nemalonu žinoti, kad investuodami į ateities technologijas prisidėsite prie ekologiškumo vystymo, sumažinsite eksploatavimo kaštus, o vairavimo dinamika bus daug malonesnė ir saugesnė?
     

 •