Elektromobilių saugumas

 • Elektromobilių saugumas

  Renkantis automobilį, visada atsižvelgiame ne tik į jo būklę, grožį ar galią, bet ir saugumą. Nes juk iš tikrųjų nėra nieko svarbiau negu mūsų artimųjų keleivių ir mūsų pačių sveikata bei saugumas. Taigi kaip ir bet kuriame kitame automobilyje, taip ir naujai įsigytame elektromobilyje, visų gamintojų pagrindinis projektavimo prioritetas tampa – saugumas.

   

  Elektromobilių saugumo pranašumai

  Elektra varomi automobiliai garsėja išskirtinėmis saugumo sistemomis: viena jų – žemas gravitacijos centras. Elektromobiliai jį turi savaime, dėl dugne sumontuotų akumuliatorių. Žemas svorio centras užtikrina geresnį sukibimą ir tolygesnį svorio pasiskirstymą tarp ašių, todėl automobilis geriau subalansuotas, vairuotojas jaučiasi saugiau ir užtikrinčiau, taip pat tai sumažina galimybę apsiversti avarijos metu.
  Elektromobiliai neturi degaus kuro ar kitų mišinių (įkaitusios alyvos, antifrizo). Ir nors ličio jonų baterijos yra degios, skystas elektrolitas kuris kaupia energiją gali perkaisti ir sudegti, tačiau tikimybė pavojui yra nepalyginamai mažesnė su išsiliejusiu degiu kuru (benzinu, dyzeliu, dujomis) avarijos metu.

   

  Elektromobilių saugos įvertinimai

  Pagal Europos naujų automobilių saugos vertinimo programą (Euro NCAP). Šie elektromobiliai buvo paskelbti geriausiais savo klasėje pagal saugumą kelyje:


  1. Tesla Model X
  Nepaslaptis, kad „Tesla“ pirmauja parduodant daugiausiai elektromobilių, tačiau „Model X“ yra vertinamas kaip vienas saugiausių elektromobilių. Šis modelis yra didelis, sunkiasvoris visureigis (penkių metrų ilgio, dviejų metrų pločio), turintis daug galios (standartiškai - 553 AG), tačiau taip pat turi daugybę saugos funkcijų:

  elektromobilių saugumas

  1. „Tesla Autopilot“ - eismo juostos centravimas, prisitaikanti greičio palaikymo sistema, pusiau autonominė navigacija, greičio palaikymo sistema, automatinis valdymas ir autoparkas.
  2. Priekinės oro pagalvės vairuotojui ir keleiviui, taip pat šoninės galvos / krūtinės / dubens oro pagalvės visiems keleiviams.
  3. Automatinis avarinis stabdymas pėstiesiems, dviratininkams.
  4. Specialūs miesto/greitkelio važiavimo režimai.
  5. Aktyvus variklio dangtis, kuris sumažina žalos tikimybę pėsčiąjam ar dviratininkui susidūrus priekiu.
  2. Mercedes EQC
  Pirmasis, visiškai elektrinis - prestižinio Vokietijos gamintojo kūrinys. EQC yra laikomas vienu geriausių EV visureigių. Standartiškai komplektuojamas su nuostabia prekės ženklo 4MATIC visų varančiųjų ratų sistema, naujausia MBUX („Mercedes-Benz User Experience“) sistema ir turi tą patį DNR, kaip GLC. Saugumo požiūriu jis tvirtai patenka į penkių žvaigždučių kategoriją.

   

  Aukščiausios saugumo funkcijos

  1. Automatinis susidūrimo išvengimas.
  2. Statmena/lygiagreti parkavimo pagalba.
  3. Išvengiamojo vairavimo pagalba - padeda atlikti kontroliuojamus manevrus, kad būtų išvengta susidūrimo su kertančiais pėsčiuosius, kai aptinkamas toks pavojus.
  4. „Pre-safe plus“ - atsiradus neišvengiamai klūčiai iš priekio - automatiškai mirksi priekiniai žibintai, įtempiami saugos diržai.
  5. Aktyvus greičio ribojimo pagalbininkas - automatiškai prisiima greičio apribojimus, naudodamasis kelio ženklų atpažinimu, kad jūs neviršytumėte greičio.

   

  3. Audi E-tron

  elektromobilių saugumas


  Kaip ir „Mercedes“ įžengė į elektromobilių rinką su EQC. „Audi“ tais pačiais metais išleido prabangų šeimos visureigį „E-Tron“.

  Nepaisant jauno „E-Tron“ amžiaus, jis turi vieną didžiausių privalumų tarp konkurentų. Net ir prie žemos temperatūros, įjungus papildomas salono šildymo sistemas - išlaikė beveik nepakitusį savo našumą. Bandymo metu nuvažiuoto atstumo nuotolis sumažėjo tik 10,5%.

  Dar svarbiau yra tai, kad turimų saugos funkcijų rinkinys patenka į penkių žvaigždučių sąrašą.

   

  Audi saugumo funkcijos

  1. Autonominis avarinis stabdymas.
  2. Įspėjimas apie nukrypimą nuo juostos.
  3. Aktyvi kruizo kontrolė.
  4. Greičio ribotuvas.
  5. Elektroninė stabilumo kontrolė.
  6. Priekinės, šoninės ir viršutinės oro pagalvės.
  7. Saugos diržų įtempimas.

  Jei manote, kad atėjo laikas pakeisti savo senąjį automobilį nauju, tai be abejonės rinkitės elektromobilį. Vairuodami elektra varoma transporto priemone jausitės saugiau, prisidėsite prie technologijų tobulėjimo ir ekonomiškumo vystymo pasaulyje. Specialistai neabejoja – elektrinės transporto priemonės ateityje užims svarbiausią vaidmenį, tad kodėl į ateity nenorėjus jau dabar?

 •