Naujoji „Volkswagen“ elektromobilių karta: inovatyvioji „ID EV serija

 • Naujoji „Volkswagen“ elektromobilių karta: inovatyvioji „ID EV serija

  „Volkswagen“ - vienas iš pačių populiariausių vokietijos automobilių gamintojų, šiandien gaminančių ne tik vidaus degimo variklius turinčius automobilius, bet ir naujoviškus elektromobilius. Pirmuosius žingsnius į elektromobilių pasaulį „Volkswagen“ žengė dar 1970 metais, tačiau tuomet ši nauja technologija dar nebuvo praktiška ir paklausi, todėl ir dėmesio praktiškai nesusilaukė.

  Viskas pasikeitė 2021 metais, kuomet buvo pristatyta visiškai nauja „Volkswagen ID“ elektromobilių serija. Šios serijos pradininku bei pagrindu yra laikomas „Volkswagen ID.3“. Šis vidutinio dydžio elektromobilis yra bene tinkamiausias pasirinkimas tiems, kurių prioritetas yra ekonomiškos bei paprastos kasdienės kelionės mieste bei už jo ribų.

   

  Universalus, tačiau be galo paprastas

  Didesnis, tačiau vis dar laikomas kompaktišku elektromobiliu - „Volkswagen ID.3“. Šis elektromobilis taip pat yra gana populiarus dėl kiek didesnio kėbulo, kuris paverčia elektromobilį gerokai universalesniu bei draugiškesniu šeimų kelionėms. Pasirinkę papildomą „Pro Performance“ komplektaciją gali džiaugtis integruota 62 kWh talpos baterija, kuri suteikia galimybę vienu įkrovimu įveikti maždaug iki 420 kilometrų atstumą.

  Pažangios baterijos įkrovimo technologijos šiomis dienomis yra iš tiesų stulbinančios. „Volkswagen ID.3 Pro Performance“ komplektacija leidžia vos per pusvalandį bateriją įkrauti tiek, kad to užtektų nuvykti 290 kilometrus. Tokios spartos įkrovimui būtina naudoti specialiai tam pritaikytą įkrovimo infrastruktūrą.

  Nepaisant mažesnės kainos, „Volkswagen ID3“ taip pat vairuotojams siūlo begalę net ir brangesniems automobiliams būdingų komplektacinių savybių. Tai paverčia jį stipriu konkurentu kitiems elektromobilių gamintojams. Pagrindinėmis „ID.3“ elektromobilio komplektacinėmis savybėmis yra laikoma „Head Up Display“ (HUD) technologija, linijų asistentas, automatinis greičio palaikymas, parkavimo sensoriai, kelio ženklų atpažinimas bei dar daugiau.

  Didesnis elektromobilio kėbulas taip pat reiškia ir didesnį pravažumą dėl didesnio skersmens ratų ir aukštesnės važiuoklės. Tai reiškia, jog „ID.3“ modeliu galima jaustis saugiau net ir važiuojant bekelę primenančiomis sąlygomis. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad šis elektromobilis yra labiau pritaikytas įprastiems keliams.

  elektromobiliai


  Šaltinis: https://unsplash.com/photos/-kpp0ubarOc

   

  Plačios galimybės, slypinčios kompaktiškame kėbule

  „Volkswagen ID“ serija dar nėra užpildyta. Gamintojas skelbia, jog jau 2025 metais pasirodys dar vienas modelis - „ID.1“ Kaip ir dauguma kitų kompaktiškų elektromobilių, „Volkswagen ID.1“ pasižymės futuristiniu dizainu. Toks dizainas padės sukurti inovatyvų požiūrį į elektromobilį bei padėti jam įsilieti į vis sparčiau besiplečiančią elektromobilių rinką.

  Planuojama, jog „Volkswagen ID.1“ taip pat bus be galo populiarus šio gamintojo elektromobilis. Tokiam jo populiarumui didelę įtaką turėtų daryti prieinama kaina. Pavyzdžiui, skelbiama, jog Lietuvoje naujas „ID.1“ elektromobilis kainuos apie 25 000 Eur. Už šią kainą vairuotojas įgaus galimybę mėgautis paprastomis, tačiau patogiomis kelionėmis ir galimybe nuvažiuoti apie 300 kilometrų vienu įkrovimu. Žinoma, nepaisant to, jog „Volkswagen ID.1“ bus laikomas vienu iš pigiausių bei paprasčiausių šio gamintojo modelių, jo gamyboje bus naudojamos kokybiškos „Volkswagen“ dalys, užtikrinančios elektromobilio patvarumą.

  „Volkswagen ID.1“ elektromobilį galima drąsiai laikyti atnaujinta „Volkswagen e-UP“ versija. Pastarasis modelis pasirodė 2013 metais ir buvo sėkmingai bei plačiai naudojamas ne tik juos įsigijusių vairuotojų, tačiau ir trumpalaikes automobilių nuomos paslaugas teikiančių bendrovių. Lyginant su „ID.1“, „e-UP“ buvo kiek primityvesnis, ne tik technologine, tačiau taip pat ir dizaino prasme. Pastarojo žibintai buvo kiek labiau kampuoti, nes futuristinis elektromobilių dizaino braižas dar tik formavosi. Vis dėlto, to užteko, kad gamintojas vis didesnį dėmesį skirtų būtent elektrinių transporto priemonių bei išskirtinio jų dizaino plėtrai.

  Nors Volkswagen gamintojas taip pat didelę dalį dėmesio skiria ir patvarių dalių projektavimui bei gamybai, kai kurios iš jų nėra amžinos. Būtent tai reiškia, jog šios dalys anksčiau ar vėliau turi būti keičiamos naujomis tam, kad automobilis išlaikytų visas savo savybes. AVKParts automobilių dalių parduotuvėje rasite platų asortimentą originalių Volkswagen automobiliams skirtų dalių. Visas jas rasite čia: https://www.avkparts.lt/volkswagen-dalys/

 •