Kompensacija elektromobilio įsigijimui 2021 metais

 • Kompensacija elektromobilio įsigijimui 2021 metais
   

  Jei vis dar svarstote apie elektromobilio įsigijimą, tai dabar pats metas pasvarstyti rimčiau ir apsispręsti greičiau. Nes būtent dabar siūlomos subsidijos iki 5000 Eur elektromobilio įsigijimui. Dalinamės informacija kaip gauti šiuos pinigus, kas gali pretenduoti ir ką reikią žinoti teikiant paraišką kompensacijai.

   

  Paskelbtas kvietimas paraiškoms teikti

  LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau antrą kartą skelbia kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Elektromobilių įsigijimo fiziniams asmenims skatinimas“. Pirmą kartą paraiškos teiktos 2020.04.20 – 2021.02.01. Tuo laikotarpiu galimybe gauti kompensaciją pasinaudojo daugiau kaip 650 gyventojų, įsigytas 161 naujas ir 489 naudoti elektromobiliai. Iš jų apie 20 proc. žmonių sunaikino savo senus taršius automobilius ir gavo papildomą išmoką.

  Šiais metais vėl atnaujintas kvietimas ir nuo 2021.05.17 visi norintys įsigyti elektromobilį, gali vėl pasinaudoti galimybe kompensuoti dalį išlaidų.

   

  Kokio dydžio subsidijos siūlomos 2021 metais?

  Šiais metais paskirtas 5 milijonų eurų biudžetas finansuoti elektromobilių įsigijimo subsidijas. Paraiškos bus priimamos tol, kol bus išdalintas šis numatytas biudžetas arba iki 2021 m. gruodžio 31 d. 12.00 val.

  Kiekvienas paraišką kompensavimui pateikęs asmuo gali tikėtis gauti 2500 Eur už įsigytą naudotą elektromobilį, o už įsigytą naują elektromobilį galima gauti 5000 € subsidiją.

  Papildomai, kaip ir praeitais metais, siūloma 1000 Eur kompensacija už senos transporto priemonės pridavimą utilizavimui.

  įkrovimo laidai

  Reikalavimai naujam elektromobiliui, norint pasinaudoti kompensacija:

  • Įsigyjama nauja M1 klasės transporto priemonė, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio.
  • Kompensaciją norintis gauti asmuo elektromobilį įregistruoja savo vardu (arba valdytoju, jei įsigyta lizingo būdu).
  • Elektromobilio registracijos liudijime privalo būti nurodyta pirmoji registracijos data arba modelio metai, pirmosios registracijos Lietuvoje data.
  • Elektromobilis laikomas nauju, jei nuo pirmosios registracijos datos (B) iki transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu datos (I.1) praėję ne daugiau kaip 6 mėnesiai ir registracijos valdytojo vardu data yra ne ankstesnė kaip 2021 m. vasario 2 d.

   

  Kas laikoma naudotu elektromobiliu

  Reikalavimai įsigyjamam naudotam elektromobiliui yra tokie pat kaip ir naujam, apart dalies, kaip apibrėžiamas naudotas automobilis.


  • Elektromobilis laikomas naudotu, jei pirmosios registracijos data (B) 2016 m. balandžio 2 d. arba vėlesnė, arba modelio metai 2016 m. arba vėlesni (B.2), o pirmosios registracijos Lietuvoje data (B.1) ne ankstesnė kaip 2021 m. vasario 2 d.


  Platesnė informacija apie išlaidų kompensavimo galimybes, reikalavimus įsigyjamam transportui ir kita informacija apie tai kaip pateikti paraišką yra oficialiame Aplinkos valdymo projektų agentūros tinklalapyje.

   

  Kodėl tai svarbu?

  Automobilių transportas yra vienas taršiausių sektorių, sudarantis 31 proc. visos sukuriamos aplinkos taršos. Todėl būtent šiam sektoriui skiriamas ypatingas dėmesys ir keliami ambicingi tikslai sumažinti šią taršą iki minimumo.

  Lietuvos Respublikos vyriausybė nustatė tikslus, kurie atitinka ES žaliojo kurso ir klimato kaitos įsipareigojimus. Trumpuoju laikotarpiu, iki 2030 metų siekiama sumažinti iškastinio kuro (naftos, benzino, dyzelio) naudojimą ir pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Kalbant apie transporto sektorių, logiškas sprendimas yra skatinimas pereiti prie elektromobilių.

  įkrovimo stotelės

  Paminėtos subsidijos už elektromobilių įsigijimą yra tik dalis Vyriausybės vystomų projektų, nukreiptų į elektromobilių parko plėtimą Lietuvoje. Kitas svarbus žingsnis yra infrastruktūros kūrimas. Statoma vis daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių magistraliniuose keliuose siekiant, jog stotelės būtų kas 50 km. Daugelis viešų įkrovimo stotelių yra laikinai nemokamos. Skatinami verslo subjektai plėsti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą.

  Šiuo žaliuoju kursu keliauja visos Europos ir didžiosios pasaulio šalys. Taršos mažinimas, perėjimas prie atsinaujinančių energijos šaltinių yra spartus ir jau greitai mūsų pasaulis išties pasikeis.

  Naujausią straipsnį apie elektromobilių kompensacijos tvarkas 2022m siūlau paskaityti čia.
    

 •