Kaip išsirinkti tinkamą elektromobilių įkrovimo stotelę?

 • Kaip išsirinkti tinkamą elektromobilių įkrovimo stotelę?

   

  Šiuo metu pasaulyje jau yra beveik 10 milijonų elektra varomų lengvųjų automobilių. Kiekvienais metais šie skaičiai auga labai sparčiai. Elektromobilių pardavimai 2019 m. viršijo 2,1 mln., o tai yra 6% daugiau lyginant su 2018 metais ir 30% daugiau nei 2016 m. Dėl didėjančio elektromobilių skaičiaus pasaulyje taip pat kyla poreikis turėti daugiau įkrovimo stotelių.

  Lietuvoje tokios stotelės auga neįtikėtinu greitumu, tad jas galima pastebėti ne tik didžiuosiuose bet ir mažesniuose Lietuvos miesteliuose. Tad nenuostabu, jog elektriniai automobiliai bei įkraunami hibridai tampa vis populiatesni ir lengviau pritaikomi. Nors įkrovimo stotelių vis daugėja, dažnai kyla sumaištis dėl skirtingų įkrovimo stočių, tad šis gidas padės jums sužinoti daugiau apie elektrinių automobilių įkrovimo stotis.

   

  Kas yra įkrovimo stotis?

  Elektromobilių įkrovimo stotelės, kaip jau minėjome, dažniausiai yra klasifikuojamo pagal funkcionalumą, galingumą bei kitas technines specifikacijas. Yra trys įkrovimo tipai – pradedant nuo lėčiausio ir baigiant pačiu greičiausiu. Daugiau apie tai galite pasiskaityti čia: https://www.evlaidai.lt/kokie-yra-elektromobiliu-ikrovimo-stoteliu-tipai.

   

  Kokias įkrovimo stoteles siūlome?

  Mūsų svetainėje galite rasti aštuonias skirtingo tipo įkrovimo stoteles, kurios skiriasi savo jungtimis bei fazėmis. Pirmas klausimas, kuris šauna į galvą – kaip išsirinkti tinkamą įkrovimo stotelę?

  Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kokio tipo laida yra reikalingas Jūsų elektromobiliui. Mūsų svetainėje galite pasirinkti tiek Type 1, tiek Type 2 laidus.

  Type 1 jungtis yra gana populiari Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Japonijoje ir yra naudojama tokiuose elektromobiliuose kaip Nisan Leaf, Kia Soul EV, Chevrolet Volt bei būtent JAV rinkai skirtuose BMW i3 ar Volkswagen e-Golf.

  Type 2 jungtis atitinka visus Europos standartus ir yra naudojama tokiuose elektromobiliuose kaip Hyundai Ioniq, Volkswagen e-Up!, Renault ZOE bei Europos rinkai skirtuose Volkswagen e-Golf ar BMW i3.

  Antra, reikėtų išsiaiškinti ar Jūsų pasirinktoje krovimo vietoje būtų galimybė naudoti 3 fazių ar 1 fazės įkrovimo stotelę. Žinoma, 3 fazių stotelė yra galingesnė, tad ir elektromobilis pasikrauna daug greičiau. Siekiant įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę namuose, reikėtų išsiaiškinti kokį turite elektros įvadą – trifazį ar vienfazį. Taip pat reikėtų nepamiršti pasidomėti ir apie patį elektromobilį, kurį planuojate krauti. Kai kurie elektromobiliai vis dėlto yra pagaminti iš vienfazių komponentų, tad trifazė įkrovimo stotelė nebūtinai pakraus Jūsų automobilį greičiau.

  Išsiaiškinus tinkamą jungtį bei fazę Jūsų elektromobiliui galite išsirinkti norimą įkrovimo stotelę. Mūsų svetainėje taip pat galite rasti ir HOMEBOX DUO stotelę su kuria galėsite pasikrauti ne vieną, o net du elektromobilius tuo pat metu.

  įkrovimo stotelė

   

  Kokios yra įkrovimo stotelių kainos?

  Visas mūsų siūlomų įkrovimo stotelių kainas galite rasti čia. Vienfazes krovimo stoteles su skirtingo tipo jungtimis galite įsigyti už 350 eurų. Trifazė stotelės su Type 2 jungtimi kainuoja 400 eurų, o prieš tai minėtą HOMEBOX DUO krovimo stotelę galite įsigyti už 450 eurų.

  Prie elektromobilių įkrovimo stotelių siūlome ir papildomą įrangą. Už papildomą 50 eurų mokestį galime pridėti Wifi modulį, kuris leis valdyti ir prižiūrėti elektromobilio įkrovimo stotelę bei kontroliuoti krovimo laiką naudojantis telefonu ar kompiuteriu.

  Taip pat už papildomą 50 eurų moketį siūlome ir apskaitos modulį, kuris leidžia stebėti tiek paskutinio krovimo, tiek bendrai sunaudotą elektros energiją (kWh) LCD ekrane. Prie kai kurių elektromobilių įkrovimo stotelių už papildomą 20 eurų mokestį siūlome ir papildomą vienfazę rozetę su C16A automatuku arba galimybę aktyvuoti įkrovimą rakteliu.

  Jeigu vis dar nežinote kokią elektromobilio įkrovimo stotelę išsirinkti – susiekite su mumis svetainėje nurodytais kontaktais ir padėsime Jums surasti geriausia įkrovimo sprendimą.
    

 •