Kokie yra elektromobilių įkrovimo stotelių tipai?

 • Kokie yra elektromobilių įkrovimo stotelių tipai?
   

  Elektromobilių įkrovimo stotelės yra klasifikuojamos pagal jų galingumą, funkcionalumą ir kitas technines specifikacijas. Stotelės galingumas yra pagrindinis aspektas, kuriuo dažniausiai remiantis yra nusakoma, koks yra stotelės tipas. Ko elektromobilio įkrovimo stotelė yra galingesnė, to greičiau yra įkraunama elektromobilio baterija. Atsižvelgiant į šį faktą stotelės yra skirstomos į lėto, greito ir labai greito įkrovimo stoteles. Žemiau yra trumpai aptariami visi trys įkrovimo stotelių tipai.

   

  Pirmas įkrovimo tipas – lėtas

  Šiuo būdu elektromobilio baterija yra įkraunama su specialiu, elektromobilio komplektacijoje esančiu pakrovėju (adapteriu), kuris yra įjungiamas į įprastą namų elektros tinklą. Elektromobilio įkrovimo įrangos galia yra matuojama kilovatais (kW). Didžiojoje daugumoje individualių namų ar butų elektros įvado galia siekia iki 3 kW. Elektromobilių baterijos talpa yra matuojama kilovatvalandėmis (kWh). Panaudojus šį 3 kW galingumo pakrovėją, 30 kWh talpos baterija yra įkraunama per 10 valandų. Jeigu elektromobilis su pilnai įkrauta 30 kWh baterija nuvažiuoja 100 km, vadinasi šiuo būdu bateriją pakrovus vieną valandą su elektromobiliu bus galima nuvažiuoti 10 km.

  Šio įkrovimo tipo privalumai: šis pakrovėjas yra kompaktiškas, jį galima laikyti elektromobilyje, šio pakrovėju galima pasinaudoti visur, kur yra prieinamas standartinis kintamos srovės elektros įvadas.
  Minusas: šis įkrovimo tipas yra sąlyginai lėtas procesas.

   

  Antras įkrovimo lygis – greitas

  įkrovimo stotelė

  Šiuo būdu elektromobilio baterija yra įkraunama naudojant specialią įkrovimo stotelę. Tokio tipo stotelių galingumas siekia nuo 3 kW iki 22 kW. Ši stotelė turi daugiau funkcijų, nei paprastas elektromobilio pakrovėjas bei jos pagalba vienu metu galima krauti ne vieną elektromobilį. Taip pat, tokio tipo stotele galima įkrauti skirtingų modelių, skirtingas įkrovimo jungtis turinčius elektromobilius.

  Šio tipo stotelės gali turėti išmanios galios funkciją – iš namų elektros tinklo paimti tiek galios, kiek to metu jos yra, taip užtikrinant likusių elektrinių prietaisų sklandų veikimą. Šias stoteles galima įrengti prekybos centrų, biurų ar daugiabučių namų automobilių stovėjimo aikštelėse bei individualiuose namuose, kuriuose yra padidintos galios elektros įvadas.

  Pasinaudojus vidutinės 11 kW galios įkrovimo stotele, 30 kWh baterija yra įkraunama apytiksliai per tris valandas. Su šia stotele elektromobilio bateriją pakrovus 1 valandą, galima nuvažiuoti apytiksliai 30 km.

  Šio tipo stotelės privalumai: pakankamai greitas baterijos įkrovimas, galimi skirtingi jungčių tipai, galimas išmanus elektros galios naudojimas, skaitmeninis stotelės valdymas.
  Minusas: šios stotelės įrengimui gali prireikti padidinti elektros įvado galingumą.

   

  Trečias įkrovimo lygis – labai greitas

  įkrovimo stotelė

  Tai pats greičiausias elektromobilio baterijos įkrovimo būdas, kurio pasinaudojus, 30 kWh talpos elektromobilio baterijos įkrovimas trunka nuo keliolikos minučių iki pusvalandžio. Šiam tipui priskiriamos viešos, komercinės įkrovimo stotelės, kuriuose yra naudojamas nuolatinės srovės įvadas ir kurių galia gali siekti 50 kW ir daugiau. Tokio tipo stotelėse galima pakrauti elektromobilius turinčius specialią greito įkrovimo jungtį. Šiuo tipo stotele elektromobilio bateriją pakrovus keliolika minučių, galima nuvažiuoti apytiksliai 100 km.

  Pliusai: pasinaudojus šio tipo stotele 80% baterijos įkrovimas trunka vos keliolika minučių, su šiomis stotelėmis galima įkrauti skirtingo tipo jungtis turinčius elektromobilius.
  Minusai: šių stotelių infrastruktūra nėra plačiai išvystyta, todėl rekomenduojama kartu naudotis ir kito tipo įkrovimo stotelėmis.

  Visų šių trijų tipų elektromobilių baterijų įkrovimo stoteles galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje. Jei jums reikalinga konsultacija mūsų parduodamų stotelių klausimais, su mumis galite susisiekti šioje svetainėje nurodytais kontaktais.
   

  Mūsų krovimo stotelių sąrašą rasite šioje mūsų svetainėje https://www.evlaidai.lt/ikrovimo-stoteles 

 •