Geriausi 2023 metų automobiliai Lietuvoje ir Europoje

 • Geriausi 2023 metų automobiliai Lietuvoje ir Europoje

  Koks geriausias automobilis, kurį galima būtų nusipirkti šiuo metu? Ką reiškia geriausias? Kiekvienam geras ar blogas gali būti skirtingas priklausomai nuo poreikių, pomėgių ir požiūrio. Tačiau kartais pagalba iš šalies ir ekspertų pasakymas, jog tai geras pasirinkimas yra itin laiku ir vietoje. Todėl šiandien apžvelgsime, kokie automobiliai pateko tarp Lietuvos geriausių, kurie buvo geriausiai įvertinti Europos metų automobilių rinkimuose ir skirsime šiek tiek dėmesio geriausiai vertinamiems elektromobiliams.

  Jei neseniai elektromobilių buvo mažuma geriausių rinkimuose, šiuo metu jų tikrai nemažai. Ir nors šioje apžvalgoje pamatysite ne tik elektromobilių pavadinimų (būkime objektyvūs – kartais kuro/energijos šaltinis nėra esminis geras-blogas kriterijus), tačiau tai leis susidaryti įspūdį kas karaliauja automobilių rinkos viršūnėje.

  Pradėkime nuo Europos geriausių automobilių, tada pasilyginsime ar mes Lietuvoje vertiname tuos pačius privalumus ir galiausiai pažiūrėsime kas darosi su elektromobiliais.

   

  Europos metų automobilis 2023

  Nuo 1964 metų organizuojami Europos metų automobilio rinkimai (ang. The European Car of the Year , "ECOTY") yra svarbus kasmetinis renginys. Jau 59 kartus organizuotas renginys yra laikomas ne tik svarbiu, bet ir prestižiniu. Automobiliai išrinkti geriausiais visada su pasididžiavimu kalbės apie tai, jog tais ir tais metais jie užėmė kažkurią vietą – nes bet kam net paskutinė vieta neatitenka.


  Kaip renkamas Europos metų automobilis? Vyksta balsavimas, kuriame dalyvauja automobilių srities žurnalistai. Šiais metais dalyvavo 57 žurnalistai iš 22 Europos šalių. Kiekvienas jų turi 25 balsus, kuriuos skiria savo manymu geriausiems automobiliams. Geriausiam automobiliui privaloma skirti vienu balu daugiau, nei antram daugiausiai taškų gavusiam automobiliui. Tai svarbu, jei reikia išspręsti lygiąsias pirmoje vietoje. Kartu su įvertinimu taškais, kiekvienas žurnalistas privalo pateikti rašytinį paaiškinimą kodėl skyrė taškus pasirinktiems automobiliams.

  2023 metų geriausio metų automobilio rinkimuose daugiausia taškų surinko ir pirmą vieną su 328 taškais bei 21 kartą(iš 57) pasirinktas pirmas, užėmė elektromobilis Jeep Avenger. Tai pirmasis Jeep pilnai elektrinis modelis, kas rodo tikrai puikų šio automobilio gamintojo startą ir įsiliejimą į elektromobilių rinką.

   

  geriausi automobiliai Lietuvoje  Taigi, kas yra 2023 metų geriausi Europos automobiliai?


  • Jeep Avenger – 328 taškai
  • Volkswagen ID.Buzz – 241 taškai
  • Nissan Ariya – 211 taškai
  • Kia Niro – 200 taškai
  • Renault Austral – 163 taškai
  • Peugeot 408 – 149 taškai
  • Subaru Solterra/Toyota bZ4X – po 133 taškus

  Beje, svarbu pastebėti, jog iš 7 prizinių vietų, 5 automobiliai buvo elektromobiliai ir 3 galimi kaip hibridai.

   

  Lietuvos metų automobilis 2023

  Lietuvoje, kaip ir Europos metų automobilio rinkimuose, sprendžia kompetetingų auto žurnalistų grupė iš dešimties žmonių, o rinkimus organizuoja Lietuvos žurnalistų autoklubas. Žurnalistams apsispręsti padeda įvairūs konsultantai, žinovai ir ekspertai, atliekama gausybė įvairiausių testų. Be pagrindinio prizo – Lietuvos metų automobilio 2023 titulo, taip pat skelbiamos ir papildomos nominacijos – šeimos automobilis, įspūdingas dizainas, metų elektromobilis ir t.t.

  Taigi, kas suviliojo ir atkreipė patyrusių ir daug ką išbandžiusių žurnalistų grupę?

  • Metų sportiškiausias automobilis - Audi RS3
  • Metų automobilio dizainas - Volkswagen ID.Buzz
  • Metų verslo klasės automobilis – Mercedes EQS
  • Metų automobilis įmonei - Škoda Fabia
  • Metų 4×4 - Mercedes-Benz GLC
  • Metų inovacijos - Mercedes-AMG EQE
  • Metų šeimos automobilis - Honda Civic
  • Metų elektromobilis - Renault Megane E-TECH
  • Metų tautos automobilis - Alfa Romeo Tonale

  Renkant Metų automobilį, 10 žurnalistų turi po 25 taškus, kuriuos išskirsto automobiliams kandidatams, taip išrenkant geriausią. Šiais metais buvo renkama iš šių atrinktų kandidatų: Citroen C5 X, EQS iš Mercedes-EQ, Honda Civic, Lexus NX, Peugeot 308, Renault Megane E-TECH, Toyota Corolla Cross.

  Lietuvos metų automobiliu 2023 tapo Citroen C5 X.

  geriausi automobiliai Lietuvoje  Kaip ir Europos metų automobilio rinkimuose, vis daugiau kandidatų tapti geriausiu yra elektromobiliai. Šiemet metų geriausio automobilio konkurse dalyvavo 11 elektromobilių, iš kurių į finalą pateko trys: EQS iš Mercedes-EQ, Renault Megane E-TECH ir Volkswagen ID.5 GTX.

   

  Kas yra geriausi elektromobiliai?

  Juokaujama, jog netrukus Metų automobilių rinkimai bus pervardinti į Metų elektromobilių rinkimus, nes vis daugiau pristatomų kandidatų konkursuose yra būtent elektrinės transporto priemonės. Tokia realybė - jau ne kartą kalbėta, jog skatinama elektrifikacija, o daugiau gamintojų siūlant naujus elektromobilius, vis daugiau jų patenka ir į konkursus. Ir yra teigiamai įvertinami.

  Kol kas daugybė skirtingų portalų, asociacijų, tinklaraštininkų sudarinėja savo Metų elektromobilių sąrašus. Ar tai labai objektyvu? Sunku pasakyti, bet tai gali išties tapti geru orientyru renkantis naują elektromobilį ir ieškant tikrai gero varianto.

  Gerai žinomas portalas Cars.com išskyrė Hyundai Ioniq 5 kaip 2023 metų elektromobilį. O Chevrolet Bolt EV bei Ford F-150 Lightning tapo finalistais.

  Top Gear (liet. Aukščiausia Pavara) sudaryto geriausių elektromobilių sąrašo pačioje viršūnėje karaliauja Porsche Taycan. Antroje vietoje Tesla Model 3, o trečioje Hyundai Ioniq 5.

  Mūsų pačių tinklaraštyje ką tik pasirodė laukiamiausių elektromobilių sąrašas, tad tai taip pat medžiaga įkvėpimui, kas mūsų laukia geriausio.
    

 •