Elektromobiliai Norvegijoje pernai užėmė rekordinę 54,3 proc. rinkos dalį

 • Elektromobiliai Norvegijoje pernai užėmė rekordinę 54,3 proc. rinkos dalį

   

  Norvegija tapo pirmąja pasaulyje šalimi, kurioje elektromobilių pardavimas praėjusiais metais aplenkė benzininius, dyzelinius ir hibridinius automobilius. Vokietijos automobilių gamintojas „Volkswagen“ įsiveržė į lyderius, į antrąją vietą nustumdamas JAV elektromobilių gamintoją „Tesla“.

  Baterija varomos elektrinės transporto priemonės Norvegijoje sudarė 54,3 proc. visų 2020 metais šioje šalyje parduotų naujų automobilių ir tai yra pasaulio rekordas. 2019 metais ši dalis siekė 42,4 proc., prieš dešimtmetį – tik 1 proc., skelbia Norvegijos kelių federacija (angl. the Norwegian Road Federation).

  Siekdama tapti pirmąja valstybe, iki 2025 metų nutraukusia benzininių ir dyzelinių automobilių pardavimą, naftos gavybą vykdanti Norvegija elektra varomas transporto priemones visiškai atleidžia nuo mokesčių, kuriuos taiko iškastiniu kuru varomoms transporto priemonėms.

  Norvegijos kelių federacijos duomenys rodo, kad pastaraisiais 2020 metų mėnesiais elektromobilių pardavimas paspartėjo ir gruodį pasiekė aukščiausią lygį per mėnesį – 66,7 proc. automobilių rinkos.

  Pernai „Volkswagen“ grupei priklausantis prekės ženklas „Audi“ užėmė lyderio poziciją kaip daugiausiai pardavęs naujų lengvųjų automobilių Norvegijoje, o „Tesla“ elektromobilis „Model 3“, 2019 metais buvęs pirmoje pozicijoje, atsidūrė antroje vietoje.

  Pramonės analitikų ir automobilių platintojų teigimu, 2021 metais elektrinių transporto priemonių pardavimas ir toliau sparčiai didės, nes į rinką atkeliauja daugiau modelių.

  „Mūsų preliminari prognozė, kad 2021-aisiais elektromobiliai viršys 65 proc. rinkos, – dienraščiui theguardian.com sakė Christina Bu, vadovaujanti Norvegijos elektrinio transporto asociacijai (angl. the Norwegian EV Association). Ji pridūrė, jei tai pavyks įgyvendinti, tikslas 2025 metais praduoti tik netaršius naujus automobilius bus pasiektas.

  Šiemet Norvegijos rinką turėtų pasiekti vidutinio dydžio „Tesla“ sportinis automobilis „Model Y“, taip pat – pirmieji „Ford“, BMW ir „Volkswagen“ elektriniai visureigiai.

  Pernai automobilių tik su dyzeliniais varikliais pardavimas Norvegijoje tesudarė 8,6 proc., kai 2011 metais dyzeliniams automobiliams priklausė didžiausia bet kada rinkos dalis – 75,7 procento.

  2020 metais Norvegijoje iš viso parduota 141 412 naujų automobilių, iš jų 76 789 – visiškai elektriniai.

  Norvegijos automobilių importuotojo „Bertel O Steen“ vadovas Haraldas Frigstadas dienraščiui sakė, kad, nors elektrinių transporto priemonių rinkos dalis vis didės, lieka neaišku, kiek didėjant paklausai Europoje gamintojai skirs elektromobilių būtent Norvegijai.

  „Daimler“ „Mercedes-Benz“, taip pat „Kia“, „Peugeot“, „Opel“, „Citroën“, DS ir „Smart“ prekės ženklų pardavėjas prognozavo, kad 2021 metais apie 70 proc. jo pardavimo sudarys visiškai elektrinių transporto priemonių modeliai.

  Parengė www.elv.lt

  Jums taip pat gali patikti straipsnis: KODĖL ŽMONĖMS TAIP PATINKA TESLA ELEKTROMOBILIAI? 
    

 •