Elektromobiliai ir jų aptarnavimo priemonės

 • Elektromobiliai ir jų aptarnavimo priemonės


  Dar prieš kelias dienas garsus dienraštis Delfi aprašė TOP10 patraukliausių elektromobilių mūsų šalyje. Pasidžiaugė ir augančiais skaičiais, kad lyginant elektromobilių registravimo skaičių Lietuvoje su praeitais metais, jų skaičius išaugo net 1,8 karto. Ir tikimasi, kad ši tendencija vis didės. Specialistai spėlioja, kas padarė įtaką tokiam lietuvių apsisprendimui ir išvada neįnešė jokių dvejonių. Tai padaugėjusių elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius šalyje. Kai akumuliatorių galima įkrauti ne tik važinėjant savo mieste, bet ir keliaujant per Lietuvą ar išvykstant į užsienį.

   

  Elektromobilių aptarnavimo priemonės

  Elektromobilių modelių nereklamuosime, jų Lietuvoje galima priskaičiuoti nemažai, lyginant su modeliais buvusiais prieš kelis metus. Tad naudingiau išsiaiškinti kaip elektromobiliai yra aptarnaujami ir kraunamos jų baterijos. Yra nemažas ir vairuotojų, kurie svarsto pirkti elektromobilį ar ne klausimų sąrašas.


  Kaip įkrauti elektromobilį;
  • Per kiek laiko įkraunami elektromobilio akumuliatoriai;
  Kiek kainuoja elektromobilio įkrovimas;
  • Kiek galima nuvažiuoti su pilna elektromobilio baterija;

   

  Kaip įkrauti elektromobilį

  Įprastai, elektromobiliai yra įkraunami elektromobilių krovimo stotelėmis. Jų galima rasti didžiųjų prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse. Specialiai tam įrengtose aikštelėse arba savo namuose, jei turite specialų adapterį ir kištuką tinkantį Jūsų automobiliui.
  Per kiek laiko kraunami akumuliatoriai

  Keli kriterijai lemia tai, per kiek gali būti pakraunami Jūsų automobilio akumuliatoriai.

  • Kokia Jūsų elektromobilio akumuliatoriaus talpa. Suprantama, kad nedidelė talpa leidžia akumuliatorių pakrauti greičiau;
  • Kokioje krovimo stotelėje krausite;
  • Kokio tipo stotelę krovimui pasirinkote. Lėto krovimo stotelės krauna apie 10-15 valandų, itin greito stotelės įkraus vos per 30 minučių, jei akumuliatoriaus talpia yra 36kWh talpos.

   

  Kiek kainuoja įkrovimas

  Vienos tikslios krovimo kainos nėra. Tai priklauso kokį operatorių pasirinksite, kokio tipo jūsų automobilis ir kokį įkrovimo būda pasirinksite. Pigiausias būdas gali būti namuose, kai elektromobilio akumuliatoriai yra kraunami lėto krovimo būdu, paliekant krautis jį per naktį. Ir jei dar pasirinksite elektros tarifų planą naktis ir savaitgaliai, įkraunant elektromobilį galima ženkliai sumažinti jo aptarnavimo išlaidas.

   

  Elektromobilio nuvažiavimo kelias

  Kiekvieno elektromobilio nuvažiavimo kelias skiriasi priklausomai nuo gamintojų techninių sprendimų. Vieni elektromobiliai su pilnai įkrautu akumuliatoriumi gali nuvažiuoti apie 170-200 kilometrų. Kiti gi, su didesnės talpos akumuliatoriais gali nuvažiuoti net 650 km. Todėl prieš įsigyjant savo svajonių elektromobilį svarbu pasidomėti visomis jo galimybėmis, kad ateityje netektų liūdėti dėl netinkamų sprendimų.

  Taigi, kiekvienas elektromobilio pardavėjas turėtų plačiau Jus informuoti apie transporto priemonės galimybes bei jo aptarnavimą ir išlaidas joms individualiai.
   

 •