Elektromobiliai ir įkrovimo kainos

 • Elektromobiliai ir įkrovimo kainos

  Daugelis pasaulio šalių vis garsiau ir garsiau kalba apie aplinkos apsaugos dėmesį ir automobilių pramonėje. Nors daugelis automobilių gamintojų jau gamina ir rinkai pateikia dalinai ar pilnai elektra varomus automobilius, benzininių ar dyzelinių automobilių gamyba sumažėjo ne ženkliai. Yra garsių kompanijų, kurios dar nėra paskelbusios, kad yra pasiruošusios pereiti prie pilno savo automobilių perdarymo varant tik elektra. Tačiau kai kurie gigantai jau skelbia, kad nuo 2030 metų pereis tik prie elektromobilių gamybos. Tad naujam gyvenimo žingsniui ruoštis privalu jau šiandien.

   

  Automobilių įkrovimo kainos

  Ekspertai mano, kad Lietuvoje elektromobilių būtų ženkliai daugiau, jei tam būtų tinkamai pasiruošta. Visi supranta, kad tik elektra varomi automobiliai turi pakrovimo poreikį. Todėl suprantama, kad keliaujant tarp miestų, kuriuos gali skirti ne tik 50 ar 100 kilometrų. Pakrauti elektromobilį iš rozetės bet kuriuose namuose prailgintuvo pagalba nepavyks. Tam reikalingos specialios elektromobilių krovimo stotelės ir specialūs laidai, kurie tinka tik tam tikriems elektromobilių modeliams.

  Pavyzdžiui, jei imti NISSAN Leaf ar Hyuandai KONA Electric su 150 Kw, galintis nuvažiuoti iki 660 kilometrų. Galima dar pridėti ir populiariausią Tesla kurį nors modelį. Nesudėtingai galima suprasti, kad jų pakrovimo laidai ir jų kištukai yra skirtingi. Todėl į elektromobilio krovimo kainą reikėtų įskaičiuoti laidus, kurie kaip ir išmaniesiems telefonams yra privalomi baterijos pakrovimui.

  Kokie tikroji elektromobilio kaina galima apskaičiuoti pasirinkus tik krovimo stotelę ir elektros tiekėją. Tad bendros kainos nėra, nors būtų galima išvesti vidurkį, nors jis nebus toks tikslus kokio norėtųsi. Bet ekspertai jau yra paskaičiavę, kiek apytiksliai kainuotų NISSAN Leaf automobilio baterijos, kurių talpa yra apie 36 kWh. Jei pasirinksite spartųjį įkrovimą, elektromobilio baterija pilnai pakrauta bus po 90 minučių ir juo galėsite nuvažiuoti iki 385 km.

  Tarkime, kad savo namuose esate įsirengę elektromobilio krovimo stotelę su 11kWh krovimo galia, NISSAN Leaf pilnai pakrausite ne pilnai per 4 valandas. Vienam iš elektros tiekėjų Lietuvoje skelbiant 1kWh kainas galima nesudėtingai paskaičiuoti. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į siūlomus planus, kuriame yra naktinis/savaitgalio ir dieninis tarifai. Tad, ekspertai paskaičiavo, kad dieną kraunant įprasta elektros kaina NISSAN Leaf baterija pasikrautų už 6 eurus. Tačiau akivaizdūs skirtumai atsikleidžia lyginant naktinį ir savaitgalinį tarifus, kai pilnas akumuliatoriaus pakrovimas su jau minėto 11kWh galingumo elektromobilių krovimo stotele kainuotų apie 3,5 eurų. Tad skirtumas akivaizdus, kuris renkantis kokią elektromobilio krovimo stotelę įrengti ir kokį planą rinktis.
   

 •