Planuojate įdiegti įkrovimo stotelę namuose? Štai ką reikia žinoti.

 • Planuojate įdiegti įkrovimo stotelę namuose? Štai ką reikia žinoti.


   


  Ar vairuojate elektromobilį? Jei taip, greičiausiai suprantate, kad elektromobilio įkrovimas namuose yra labai patogu. Ketinate namuose įrengti įkrovimo stotelę? Tuomet šis straipsnis kaip tik jums. Dalinamės informacija, kuri naudinga planuojantiems įsirengti elektromobilių įkrovimo stotelę namuose.

  Elektromobilį galima įkrauti trimis būdais: per maitinimo lizdą, per įkrovimo stotelę (viešą ar namuose) ir per greitojo įkrovimo stotelę. Pirmuosius du variantus galima naudoti namuose.

   

  Elektromobilio įkrovimas namuose per maitinimo lizdą ar įkrovimo stotelę?

  Elektromobilį paprastai galite įkrauti per įprastą maitinimo lizdą, tačiau įkrovimo efektyvumas priklauso nuo automobilio tipo ir akumuliatoriaus. Elektromobilių gamintojai pateikia specialų laidą ir adapterį, kurį galite naudoti savo automobiliui įkrauti. Laide įmontuota valdymo dėžutė. Ji užtikrina optimalią apsaugą kraunant elektromobilį, naudoja apsauginį jungiklį ir srovės ribotuvą.

  Naudojant šį metodą, kiekviena įkrovimo valanda prideda maždaug 12 kilometrų veikimo nuotolį. Įsitikinkite, kad jūsų elektros instaliacija yra geros būklės ir ar lizdas atitinka visus reikalavimus. Galite saugiai įkrauti per įprastą (įžemintą) maitinimo lizdą iki 10 amperų. Įspėjimas: niekada nenaudokite pailginimo laido.

  Tačiau buitiniai elektros lizdai nėra skirti tiekti aukštą srovės lygį reguliariai ir ilgą laiką. Taigi svarbu apriboti įkrovimo srovę. Įkraukite savo automobilį kuo dažniau viešose įkrovimo stotelėse, o paprastą namų elektros lizdą naudokite avariniu atveju.

  Svarbu pastebėti, jog įprastame namų elektros lizde elektromobilis kraunamas labai ilgai. Visas įkrovimas trunka apie dešimt valandų (priklausomai nuo automobilio tipo). Naudojant specialią įkrovimo stotį namuose (ar viešoje vietoje), įkrovimo laikas yra nuo keturių iki šešių valandų – taigi daug greičiau. Įkrovimo greitis yra reikšmingas įkrovimo stoties privalumas. Todėl jei vis dar svarstote, pats laikas apsispręsti ir įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę namuose.

   

  Įkrovimo stotelės namuose privalumai

  įkrovimo stotelė

  Naudojant elektromobilio įkrovimo stotelę namuose galėsite mėgautis net keturiais svarbiais privalumais.

  1. Jei namuose turite įkrovimo stotelę, išvengsite elektros lizdo perkaitimo ar susidėvėjimo rizikos. Įkrovimo stotelės yra specialiai suprojektuotos tiekti daugiau energijos be perkaitinimo.

  2. Namų įkrovimo stotelė yra parengta taip, jog galėtų saugiai tiekti reikiamos galios elektros srovę. Kadangi nereikia dirbtinai riboti galios, automobilius įkrovimo stotelėje galima įkrauti kur kas efektyviau nei per maitinimo lizdą iš standartinės buitinės rozetės.

  3. Įkrovimo stotelė namuose yra ypač patraukli tuo, kad gali prisidėti prie švaresnės energijos naudojimo. Ar turite saulės kolektorių ant stogo? Tokiu atveju saulės energija netgi nemokamai įkrauna jūsų automobilį.

  4. Elektrinės transporto priemonės įkrovimas sudaro ketvirtadalį visos turimos galios. Su įkrovimo stotele nesunku nustatyti sistemą, kad būtų galima įkrauti automobilį: įkrovimo stotelės nustato, ar tuo metu kiti prietaisai naudoja daug energijos ir ar jie gali sumažinti savo pajėgumą. Galite pasirūpinti, kad automobilis būtų įkraunamas tik naktį, galite sužinoti energijos suvartojimą internete, o taip pat šios stotelės siūlo kitas išmaniąsias funkcijas, kad jums būtų patogiau.

  Elektromobilių įkrovimo stoteles visada turėtų įrengti elektrotechnikas. Profesionalus elektrikas gali peržiūrėti vietą ir elektros jungtis, suplanuoti montavimą ir būtinas renovacijas - iš esmės viską įgyvendinti, o jums beliks tik mėgautis elektromobilių įkrovimo stotelės privalumais.

  įkrovimo stotelė
    

 •