Kokį atstumą galima įkrauti per valandą?

 • Kokį atstumą galima įkrauti per valandą?


   

  Tikriausiai daugelis žmonių, norinčių įsigyti ar jau turinčių elektromobilį, neretai susimąsto apie šio automobilio įkrovimą. Tiesa, jog kartais tai gali tapti trūkumu. Juk kai esate susipla-navę kur nors išvažiuoti, tikriausiai nenorite laukti ar veluoti kol Jūsų transporto priemonė pasikraus? Siekiant išvengti šių nemalonių situacijų reikėtų žinoti kiek kilometrų galėsite nuvažiuosite ne pilnai pakrovę elektromobilio akumuliatorių.

  Elektromobilio įkrovimo laikas gali trukti 30 minučių arba daugiau nei 12 valandų. Šis procesas yra labai panašus į mobiliojo telefono įkrovimą; jeigu trūksta vos kelių procentų, greičiausiai įjungsite 20-čiai minučių ir taip bateriją pakrausite tik iš dalies, o jei paliksite per naktį pakrausite pilnai.

   

  Tad kokiam atstumui užtenka vos valandos laiko įkrovimo?

  Šioje lentelėje galite matyti, kiek kilometrų su tam tikro stiprumo krovikliu galėsite nuvažiuoti kraudami elektromobilį vos 30 minučių ar 1 valandą:

   

  Įkraunamas atstumas kilometrais per valandą 

           
  3.7kW Lėtas  7kW
  Greitas
   
  22kW Greitas  43-50kW
  Spartus  
  150kW
   Spartus
  Iki 24 km  Iki 48 km  Iki 144 km  Iki 144 km per 30 min  Iki 321 km per 30 min 


  Žinoma, atstumas, kurį galite nuvažiuoti automobilį įkrovę vos valandą, yra skirtingas priklau-somai nuo elektromobilio efektyvumo. Nedidelių, elektra varomų automobilių, tokių kaip „Re-nault Zoe“, įkrovimo greitis gali pasiekti net 48 kilometrus per valandą, esant 7 kW krovimo galiai. Didesni, pilnai elektra varomi elektromobiliai, tokie kaip „Audi e-tron Quattro“, yra sunkesni ir 7kW greičiu pasiekia ~ 32 kilometrų atstumą per valandą.

  Vertėtų paminėti ir tai, jog hibridiniai automobiliai (varomi tiek elektra, tiek kuru) dažniausiai yra mažiau efektyvus nei įprastiniai, tik bateriją naudojantys elektromobiliai. Tačiau automo-bilio efektyvumas priklauso nuo begalės veiksnių, tokių kaip oro temperatūra. Elektromobiliai yra operatyvesni šiltuoju sezono metu ir vasarą pasiekia šiek tiek geresnį nuotolį per valandą nei žiemą.

   

  Pristatome 5 veiksnius, kurie turi įtakos įkrovimo greičiui:

  1. Vienas svarbiausių veiksnių - akumuliatoriaus dydis Viskas gana paprasta, kuo didesnė auto-mobilio akumuliatoriaus talpa, kuri matuojama kWh, tuo ilgiau reikės įkrauti. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog kuo didesnė akumuliatoriaus talpa, tuo daugiau galėsite nuvažiuoti jį pilnai pak-rovę.

  2. Taip pat svarbi ir baterijos būsena - neįkrauta, pusiau ar pilnai įkrauta. Lygiai taip pat kaip ir telefoną, pilnai iškrautą bateriją įkrauti užtruks ilgiau, nei įkraunant nuo 50% iki 100%.

  3. Įkrovimo greičiui turi įtakos ir maksimali transporto priemonės įkrovimo norma. Transporto priemonės akumuliatorių galite įkrauti tik maksimaliu įkrovimo greičiu, kurį transporto prie-monė gali priimti. Pavyzdžiui, jei jūsų transporto priemonės maksimali įkrovimo norma yra 7kW, naudodamiesi 22kW įkrovimo tašku, greičiau jo neįkrausite.

  4. Svarbu atkreipti dėmesį į maksimalią kroviklio įtampą. Laikas, kurio reikia įkrauti, taip pat bus ribojamas pagal naudojamo įkrovimo taško greitį. Pavyzdžiui, net jei jūsų transporto prie-monė gali įkrauti 11 kW, naudodami 7 kW įkrovos tašką, savo elektromobilį įkrausite tik 7 kW.

  5. Įkrovimo greičiui, kaip jau buvo minėta anksčiau, įtakos turi ir aplinkos veiksniai. Dėl šal-tesnės aplinkos temperatūros galite užtrukti šiek tiek ilgiau bandant pilnai įkrauti bateriją, ypač naudojant greitąjį įkroviklį. Aukštesnė temperatūra taip pat reiškia, kad transporto priemonės yra mažiau efektyvios, todėl įkrovimo metu pridedama mažiau mylių.

  Taigi siekiant pilnai išnaudoti turimą elektromobilį bei išvengti nepatogių situacijų kai Jums reikia išvykti, o Jūsų elektromobilis išsikrovęs, reikėtų išsiaiškinti kokio tipo įkrovos taškai Jūsų transporto priemonei yra tinkami bei kiek galėsite nuvažiuoti pakrovę savo automobilį vos val-andą laiko. Nepamirškite ir išvardintų penkių veiksnių, kurie taip pat turi įtakos krovimo greič

  įkrovimo laidai
    VIEŠOS ELEKTROMOBILIŲ ĮKROVIMO STOTELĖS LIETUVOJE >

 •