Kodėl elektromobilio savininkui reikalingas kokybiškas įkrovimo laidas?

 • Kodėl elektromobilio savininkui reikalingas kokybiškas įkrovimo laidas?
   

  Vairuotojus, norinčius pereiti prie elektromobilių, neramina daugybė naujų dalykų, įskaitant tai, kokie yra geriausi elektromobilių įkrovimo laidai ir kuo skiriasi skirtingi EV įkrovimo laidai, ir ar galima pasitikėti viešąja įkrovimo infrastruktūra.

  Dėl įvairių priežasčių elektromobiliai vis dažniau pasirenkami vietoj benzininių ir dyzelinių automobilių, o vairuotojai dabar turi įkrovimo laidus ir namų įkrovimo stoteles, kad galėtų gyventi be galvos skausmo ir patogiai.

  Jei ir jūs dar tik žengiate pirmuosius žingsnius bei bandote prisijaukinti elektromobilį, dalinamės informacija, kodėl jums reikalingas elektromobilio įkrovimo laidas bei kaip jį išsirinkti.

   

  Kriterijai įsigyjant EV įkrovimo laidą

  Įsigyjant įkrovimo laidą, svarbu atkreipti dėmesį į keletą esminių kriterijų:

  • IP reitingas (atsparus vandeniui / ilgaamžiškumas),
  • Ilgis,
  • Medžiagų kokybė,
  • Gamybos proceso kokybė,
  • Gamintojo garantija.

  Tokio daikto, kaip EV įkrovimo laidas kokybė yra itin svarbi. Laidas turi atlaikyti praktiškai bet kokias sąlygas. Turėtumėte galėti pervažiuoti laidą sunkvežimiu, apipurkšti stipria vandens srove ar pamerkti į balą ir jis vis tiek turėtų idealiai veikti esant nuo -30C iki + 60C temperatūrai.

   

  Įkrovimo laidų skirtumai

  įkrovimo stotelė

  Painiavą gali sukelti įvairių rinkoje esančių įkrovimo kabelių technologija dėl skirtingų tipų jungčių ir kai kurių keistų akronimų ir pan. Pavyzdžiui, šiandien perkami elektromobiliai turi arba 1, arba 2 tipo kintamosios stovės jungtį bei „CHAdeMO“ arba „CCS“ greitojo nuolatinės srovės įkrovimo jungtį.

  1 tipas paprastai yra pagrindinis laidas su kištuku, tiekiamas kartu su transporto priemone. Jis yra naudingas lėtai kraunant elektromobilį namuose arba esant avarinei situacijai, tačiau apribojimai tampa vis akivaizdesni.

  Laidas vis dažniau tiesiog vadinamas avariniu, kadangi nėra ypatingai saugu krauti namuose ilgą laiką, tam nepritaikius namų elektros instaliacijos. Be to, itin ilgas įkrovimo laikas, pilnai įkrauti akumuliatorių gali prireikti daugiau nei 12 valandų.

  Norėdami tai pakeisti, elektromobilių vairuotojai pasirenka pirkti atsarginį laidą, atitinkantį automobilio jungtį, leidžiantį įkrauti viešose įkrovimo stotelėse, kurių dauguma turi 2 tipo lizdą. Taip pat namuose vis dažniau įdiegiamos įkrovimo stotelės.

  Įsigyjant EV įkrovimo laidą, reikėtų atsižvelgti į laido ilgį. Derėtų atsakyti į klausimus, ar jis pasieks namų įkrovimo įrangą ir bus tinkamas naudoti viešose vietose ir darbo vietoje? Trumpesnius laidus gali būti patogiau laikyti, tačiau penkių metrų ilgio laidas turėtų būti pakankamai optimalus bet kokioms situacijoms. O jei nustatėte, jog kažkur reikia dar ilgesnio – paieškokite 8 ar reikiamo ilgio laido.

  Jei jūsų įkrovimo stotelė yra lauke ar dažnai įkraunate vietose, kur laidas eina žeme ir jį veikia oro sąlygos, tuomet turite atkreipt dėmesį į pralaidumą vandeniui. Tiksliau, nepralaidumą. Šio tipo įranga turi būti nepralaidi vandeniui ir skirta naudoti lauko sąlygomis.

  Kaip įprasta bet kuriam produktui, tap ir bet kokiai EV įrangai taikoma garantija, ir, jei kyla abejonių, patikrinkite produktų apžvalgas tam skirtuose forumuose ir nešališkose svetainėse.

  Į ką dar atkreipti dėmesį renkantis gerą EV įkrovimo laidą? Būtina atsižvelgti į naujausias siūlomas technologijas ir priedus. Pavyzdžiui, galimybę užfiksuoti laidą įkrovimo vietoje, nes neišvengiamai kabeliai gali būti patrauklūs vagims. Dabar taip pat galima stebėti įkrovimo procesą per išmaniuosius įrenginius, tokius kaip planšetiniai kompiuteriai ir telefonai. Naujausi produktai leidžia valdyti nuotoliniu būdu, o programose galima planuoti įkrovimo laikus, kad tiktų vartotojui.

  Taigi pasitenkinimo elektromobiliais raktas yra nuo pat pradžių pasirinkti tinkamą įrangą. Skirtingi elektromobiliai turi skirtingus akumuliatorius, skirtingas jungtis, vieni gali būti įkrauti greičiau nei kiti, naujesni elektromobiliai vis tobulesni. Įkrovimo greitis darosi vis greitesnis, o kai kuriuos elektromobilių modelius dabar galima užpildyti iki maždaug aštuoniasdešimt procentų per pusvalandį naudojant greitus įkroviklius. Štai kodėl svarbu įsigyti geriausios kokybės įkrovimo laidą, galintį įkrauti maksimaliai sparčiai kaip tik gali būti įkraunamas elektromobilis – laidas neturi būti stabdis. Įsigykite tinkamą kabelį nuo pat pradžių ir drąsiai važiuokite elektromobiliu.

 •