Kaip tinkamai eksploatuoti elektromobilį žiemą

 • Kaip tinkamai eksploatuoti elektromobilį žiemą

  Patys matote – mūsų lietuviškos žiemos yra tikrai ekstremalios. Pusmetris sniego gali išnykti per dvi dienas dėl intensyvaus lietaus, tada per naktį vėl atšalti iki -25. Po poros dienų vėl teigiama temperatūra su lietumi, lijundra, šlapdriba ir gausybe ledo. Tada vėl -20 šalčio... Tokios žiemos labai kenkia nervams ir, žinoma, mūsų elektromobiliams.

  Kaip tinkamai eksploatuoti elektromobilį žiemos metu, kad jis dirbtų efektyviai ir nepavestų svarbių kelionių metu? Štai keletas patarimų.

  Laikas garažui...

  Praktiškai 90 proc. visų bėdų galite išspręsti laikydami elektromobilį garaže, kur šilta. Stoginė gali apsaugoti nuo sniego ir lietaus, tačiau nuo šalčio nepadės. Kai nėra nei to, nei kito, kai kurie elektromobilių savininkai tiesiog užkloja savo plieninį-elektrinį draugą specialiu brezentu. Ryte, kai reikia važiuoti, jį galima nuimti su visu sniegu ar ledu, o automobilis liks švarus ir sausas.

  Nebijokite krauti lauke

  Dauguma įkrovimo laidų turi IPS 67 sertifikatą, liudijantį apie tai, kad šis įrenginys yra atsparus drėgmei ir tiesioginiam vandens patekimui. Dėl to nereikia jokių dėžių, kibirų pramuštais dugnais, plastikinių maišų. Visa tai nereikalinga, o kartais ir galima išvengti kėbulo subraižymo.

   

  Neiškraukite baterijos žemiau 40 proc.

  Kai baterijos lieka 20 proc., visada yra rizika, kad susidursite su problemomis. Dėl to verta pasilikti šiek tiek rezervo ir neiškrauti baterijos visiškai. Net jei ir važiuoti reikia vos kelis kilometrus. Ličio jonų baterija yra jautri šalčiui. Esant didesniems šalčiams baterija kraunasi lėčiau ir ne taip efektyviai. Taip pat ir užvedimo metu per didelius šalčius reikia daugiau energijos nei įprastai.

  Pašildykite mašiną bent 30 minučių prieš važiuodami

  Per šalčius, prieš važiuodami elektromobiliu, per valdymo programėlę įjunkite pašildymo funkciją. Dauguma šiuolaikinių elektromobilių tikrai tokią turi. Kad sušiltų salonas greičiau, įjunkite kėdžių, vairo šildytuvus. Jie taip pat padės greičiau pakelti salone temperatūrą. Sėsdami į visiškai šaltą automobilį rizikuojate susidurti su baterijos problemomis.

  Nuvalykite langus

  Žiemą labai svarbu, kad matomumas būtų geras. Elektromobilis yra greita mašina, todėl būtina vairuoti saugiai ir matyti kelią. Kai langai apšalę ir žiūrite lyg viduramžių kareivis per šaudymo angą, galimi įvairūs incidentai. Žiemą niekada negali žinoti, kada reikės itin greitos reakcijos į kelyje susiklosčiusią situaciją, todėl langai turi būti nuvalyti tinkamai.

  Laisvesnės padangos

  Ar žinote, kodėl vasarą lengvųjų automobilių padangos turi būti pripūstos 2,2 bar slėgiu, o žiemą pakanka 2,0? Priežastis yra labai paprasta. Kai padanga yra šiek tiek labiau išleista, ji susiploja, o tai reiškia, kad su kelio danga sukimba didesnis plotas, nei įprastai. Kuo didesnis sukibimo plotas – tuo stabiliau ir saugiau važiuoja kiekvienas automobilis.

  Važiuokite žiemą ramiau

  Kuo smarkiau spaudžiate akseleratoriaus pedalą, tuo greičiau išeikvojate bateriją. Jūsų elektromobilis greičiausiai nėra lenktyninė ar šonaslydžiui pritaikyta mašina, tai kam tos cypiančios ir svylančios padangos? Ir ypač žiemą, kai slidu ir šlapia. Stenkitės greitį didinti pamažu, taupykite bateriją. Taip pat staigiai nestabdykite. Stabdant staiga didėja automobilio čiuožimo trajektorija, todėl stabdykite iš lėto, jei tik yra galimybė. Atminkite, kad tokio stabdymo metu dar šiek tiek kraunama jūsų automobilio baterija. Žiemą tos ličių jonų energijos reikia daugiau, nei vasarą.

   

  Bagažinėje laikykite 3 labai naudingus daiktus

  Žiemą bagažinėje laikykite tris naudingus daiktus:

  • Šiltą antklodėlę.
  • Telefono įkrovimo bateriją – PowerBanką.
  • Keletą žvakių ir degtukų.

  Kai esate namuose arba darbe, šių daiktų neprireiks ir apie jų buvimą net neprisiminsite, tačiau, jei kur nuošalesnėje vietoje žiemą susidursite su problemomis, šie daiktai gali padėti išsaugoti jūsų gyvybę. Susisuksite į antklodę ir galite uždegti žvakutę, kad šiek tiek sušiltumėte elektromobilio salone. Telefono įkroviklis pravers, jei teks ilgai laukti pagalbos, susiskambinti su šeimos nariais.

  ūsų elektromobilis yra puikiai pritaikytas žiemos vairavimui, tik reikia viską daryti su protu.
    

 •