EV, HEV ir PHEV – kokie skirtumai?

 • EV, HEV ir PHEV – kokie skirtumai?

   

  Technologijos vystosi taip greitai, jog automobilių gamintojai nespėja pristatinėti naujausių technologinių sprendimų, o žmonės netrunka pasimesti informacijos gausoje. Nenuostabu, jog kai kurie žmonės ne iki galo supranta kuo skiriasi elektromobiliai, nuo hibridinių ar hibridinių įkraunamų automobilių. Ypač tame pasiklysta hibridiniai įkraunami automobiliai, kuriuos net gamintojai pamiršta ir reklamuoja kaip hibridus.

  Visgi situacija nėra itin sudėtinga, reikia tik atskirti 3 pagrindinius ateities automobilių tipus:

  • EV – elektromobiliai
  • HEV – hibridai
  • PHEV – įkraunami hibridai

  Pabandysime suprasti ir aptarti šių automobilių skirtumus.

   

  Kas yra hibridinis automobilis?

  Transporto priemonė yra hibridas (HEV), jei ji yra 100% benzininė, bet varoma ne tik benzininiu varikliu. Hibridai taip pat turi elektrinius variklius, kurie kartais varo automobilį, kad būtų atidėtas benzininio variklio naudojimas ir taupomas kuras. Kartais abi sistemos dirba kartu, kad gautų papildomos galios ir leistų išvystyti greitį (principas naudojamas lenktynėse).

  Kaip veikia hibridiniai automobiliai? Jų elektriniai varikliai veikia kaip generatoriai, kai paspaudžiate stabdį, o stabdant atsinaujinanti energija kaupiama mažoje baterijoje, kad būtų galima nedelsiant naudoti kitą kartą, kai pagreitinsite automobilį.

  Hibridinio automobilio pavyzdžiai: „Honda Accord Hybrid“, „Lexus RX 450h“ ir „Toyota Prius“.

   

  Kas yra įkraunamas hibridinis automobilis?

  Įkraunama (Plug-in) hibridinė transporto priemonė (PHEV) yra benzinu varomas hibridas su daug didesne baterija ir priemone ją įkrauti naudojant išorinį maitinimo šaltinį. Įkraunamas hibridas elgiasi panašiai kaip elektrinė transporto priemonė, kurios benzininis variklis iš esmės neveikia, kai akumuliatorius yra įkrautas. Variklis atgyja, kai išsenka baterija, leidžianti transporto priemonei be pertrūkių važiuoti kaip įprastam hibridui. Jis taip pat naudoja regeneracinį stabdymą degalų taupymui.

  Pastaba: kai kurie PHEV neteisingai parduodami kaip hibridai. Jei galite jį prijungti prie elektros ir įkrauti, tai yra įkraunamas hibridas.

  Įkraunamos hibridinės transporto priemonės pavyzdžiai yra „BMW 530e“, „Toyota Prius Prime“ ir „Volvo XC90 T8“.

   

  Kas yra elektrinė transporto priemonė?

  Elektra varomoje transporto priemonėje (EV) yra pakankamai didelė baterija ir pakankamai galingas elektros variklis, užtikrinantis reikiamą našumą, visiškai nereikalaujant įprasto variklio ar degalų bako. Tai pilnai nuo elektros priklausant transporto priemonė, kuriai šiuo metu kuriama plati infrastrūktūra ir siekiama vairuotojus skatinti persėsti prie elektromobilių.

  Geriausi žinomi elektromobilių pavyzdžiai yra „Chevrolet Bolt“, „Nissan Leaf“ ir „Tesla Model 3“.

   

  Ar EV ir PHEV įkrovimas skiriasi?

  Mūsų tinklaraštyje kalbame apie EV įkrovimą, įkrovimo stoteles namuose EV automobiliams, įkrovimo laidus ir pan. Tačiau lygiai tokia pati infrastruktūra naudojama ir PHEV automobiliams įkrauti. Tad pereinant nuo vienos transporto priemonės prie kitos, nereikės baimintis, jog viskas vėl bus kitaip.

  Žmonės, norintys elektrinės transporto priemonės, dažnai nepastebi įkraunamų hibridų. Gaila, nes PHEV gali būti geriausias sprendimas apjungiantis elektromobilių ir įprastų automobilių pasaulius ir jų privalumus.

  Jei jums atrodo, jog absoliučiai nėra PHEV automobilių pasirinkimo, taip yra tik todėl, kad gamintojai dažnai reklamuoja įkraunamus hibridus kaip tiesiog hibridus. Žinoma, ir taip tas pasirinkimas nėra platus. Visgi, tai netrukus pasikeis, kai bus pristatytos kai kurių populiarių mažų visureigių papildomos hibridinės versijos. Pavyzdžiui, „Ford Escape PHEV“ ir „Toyota RAV4 Prime“. Net planuojama, jog bus „Jeep Wrangler 4xe“. Tokie automobilių variantai bus į šeimas orientuotu pasirinkimu, kuris tikrai turės sudominti.

  Gyvename įdomiais laikais, kai nuolat atsiranda naujų produktų: pigesni EV su daugiau įkrovimo galimybių, įvairūs ir šeimai tinkami įkraunami hibridai bei rafinuotesni ir visapusiškesni hibridai. Laikas išbandyti juos visus, o įkraunamų transporto priemonių laidais bei įkrovimo stotelėmis pasirūpins EVLaidai.lt!
    

 •