Pagrindiniai elektromobilių trūkumai

Pagrindiniai elektromobilių trūkumai

 

Nors elektra varomos transporto priemonės sparčiai populiarėja visame pasaulyje, šis terminas yra vis dar naujas automobilių industrijoje. Nors kai kurios įmonės nusprendė pakeisti visus savo siūlomus modelius į elektra varomus automobilius, kitos įmonės vis dėlto pasiliko prie hibridinių – ir elektra, ir kuru – varomų transporto priemonių.

Elektromobiliai, iš tiesų, gali pasiūlyti begalę privalumų. Tai ne tik puikus būdas sumažinti oro užterštumą, bet ir galimybė sutaupyti šiek tiek pinigų, kadangi elektros sunaudojimo ir kainos santykis ženkliai skiriasi lyginant su įprastiniu kuru varomomis transporto priemonėmis. Kai kurie sako, jog elektromobiliai yra daug patogesni ir saugesni nei mums įprasti automobiliai.

Šį kartą vis dėlto norime pakalbėti apie pagrindinius elektromobilių trūkumus, kurie gali turėti įtakos Jūsų sprendimui įsigyti tokią transporto priemonę.

 

1. Įkrovimo stotelių trūkumas bei lėtas įkrovimo greitis

Elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius, žinoma, po truputi didėja, tačiau mažesniuose miesteliuose retai rasi elektra varomų transporto priemonių įkrovimo vietą. Būtent todėl keliaujant su elektromobiliu, ypatingai ilgesnius atstumus, reikėtų iš anksto pasižiūrėti kur galėtumėt rasti viešą elektromobilių įkrovimo stotelę (Daugiau apie tai galite pasiskaityti čia). Naudojant įprastu kuru varomą transporto priemonę viskas daug paprasčiau, nes pasipildyti degalų galite bet kurioje degalinėje. Deja, vairuojant elektromobilį reikėtų paskirti šiek tiek daugiau laiko norint surasti tinkamą įkrovimo stotelę.


Reikėtų nepamiršti ir to, jog dyzelinu ar benzinu varomas transporto priemones galite papildyti vos per kelias minutes, tačiau elektromobilių įkrovimas reikalauja daug daugiau laiko. Nors dauguma elektra varomų transporto priemonių galima pilnai įkrauti per maždaug 4 valandas, kai kuriems elektromobiliams gali prireikti net nuo 15 iki 20 valandų. Būtent todėl elektromobilių vairuotojai turi dar atidžiau planuoti savo maršrutą, nes vis dėlto elektromobilio energijos nepapildysite trumpam sustoję degalinėje.

įkrovimo stotelė

 

2. Elektromobiliai dažniausiai kainuoja daug brangiau nei kuru varomi automobiliai

Turbūt nenustebsite išgirdę, jog elektromobiliai reikalauja didesnės pradinės investicijos lyginant su įprastiniu kuru varomomis transporto priemonėmis. Pavyzdžiui, naujasis, 100 proc. elektrinis LEXUS UX 300ekainuoja beveik 50 000 eurų. PORSHE siūlomų elektromobilių kainos svyruoja nuo 70 000 – 90 000 eurų. Tiesa, galite ieškoti ir jau naudoto elektromobilio. Naudotų automobilių internetinėse svetainėse kainos yra daug mažesnės ir svyruoja nuo 5800 iki 14 000 eurų.

Tai puikus sprendimas norintiems įsigyti elektromobilį, tačiau nesiryžtantiems investuoti didelę sumą. Norintiems įsigyti elektromobilį taip pat siūlomos kompensacijos. Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo daugiau nei 650 gyventojų ir buvo įsigytas 161 naujas ir 489 naudoti elektromobiliai. Plačiau apie LR Aplinkos ministerijos siūlomas subsidijas skaitykite čia.

 

3. Su elektromobiliais negalėsite nuvažiuoti ilgesnių atstumų

įkrovimo stotelė

Dar vienas elektromobilių trūkumas – ilgesni atstumai. Su įprastu kuru varomais automobiliais lengvai nuvažiuosite didesnį atstumą nei su elektromobiliu. Dažniausiai su pilnai įkrautu elektromobilio akumuliatoriumi galėsite nuvažiuoti nuo 200 iki 350 kilometrų.

Tiesa, brangesni elektromobiliai leis nuvažiuoti nuo 400 iki 560 kilometrų. Su dyzeliu ar benzinu varomu automobiliu galėsite nuvažiuoti nuo 500 kilometrų, tad ir į degalinę reikia sustoti daug rečiau nei vairuojant elektromobilį.


Taigi, elektra varomos transporto priemonės turi tiek tam tikrų privalumų, tiek trūkumų, tad jei galvojate apie elektromobilio įsigijimą – pirmiausiai peržvelkite visus svarbiausius aspektus ir tik tada nuspręskite.

  

  •