Kodėl namams reikalinga įkrovimo stotelė elektromobiliui?

Kodėl namams reikalinga įkrovimo stotelė elektromobiliui?

 

Grįžtate namo, atitinkamu įkrovimo kabeliu įjungiate savo elektromobilį į namų elektros lizdą, per naktį įkraunate ir kitą dieną įlipate į visiškai įkrautą elektromobilį. Tai kasdienis elektromobilių savininkų, kurie savo automobilius neįkrauna įkrovimo stotelėje, scenarijus. Bet kas atsitiks su jūsų namų elektros instaliacija, jei jūsų namų elektros lizdas 10 ar daugiau valandų patirs jūsų elektromobilio įkrovimo naštą?

Tikriausiai esate girdėję, jog elektromobilį galima krauti ir paprastoje namų rozetėje? O taip pat retkarčiais girdėjote frazę „avarinis krovimas“. Ką tai reiškia? Paprasta – namuose, paprastoje rozetėje įjungus galima krauti elektromobilį tik retkarčiais ir tik taip vadinamu avariniu atveju. Ji nėra skirta nuolatiniam krovimui.

 

„Nissan Leaf“ įkrovimo galia buitiniame lizde prilygsta 10 val verdančiam vandeniui arbatinyje

Kaip pavyzdį galime paimti vieną populiaresnių mažų elektromobilių. Štai „Nissan Leaf“ įkrovimo kabelio įkrovimo galią buitiniame lizde (2,3 kW) galima palyginti su elektrinio virdulio galia. Norėdami visiškai įkrauti „Nissan Leaf“ akumuliatorių (24 kWh), per namų elektros lizdą reikės krauti maždaug 10 valandų. Tai prilygsta virduliui, verdančiam vandenį 10 valandų. Ar manote, saugu virti arbatinį 10 val? Atsakymas tikriausiai yra „ne“. Bet kodėl gi?

Elektromobilis kelias valandas kraunamas 2,3 kW įkrovimo galia, taip visiškai išnaudoja maksimalią jūsų namų elektros lizdo galią. Kuri nėra pritaikyta šiam tikslui.

Elektromobilio įkrovimo taip pat negalima lyginti su daugeliu kitų namuose naudojamų elektros prietaisų, kurie kasdien jungiami į namų elektros tinklą, pavyzdžiui, išmaniojo telefono, kurio krovimas prilygsta vos 0,002% elektromobilio įkrovimo galios. Net pagrindiniai elektriniai prietaisai namuose, pavyzdžiui, plaukų džiovintuvas ar dulkių siurblys, kurių galia yra, pavyzdžiui, 1,5 kW, sunaudoja mažiau energijos, palyginti su elektromobilio įkrovimu.

Ypač svarbu nepamiršti, kad plaukų džiovintuvas ar dulkių siurblys elektros energiją iš buitinio lizdo naudoja pilna apkrova vos kelias minutes. Tuo tarpu elektromobilis yra prijungtas kelioms valandoms. Laidai, ypač esantys paskirstymo dėžėse, įkaista. Kuo ilgiau jie kaista, tuo didėja galimybė užsidegti. Jei elektromobilį prijungsite prie senesnio buitinio elektros lizdo ar namo įrengimo, pavojus dar didesnis. Geriausiu atveju „išmuš“ saugiklius, blogiausiu – gaisras.

 

Saugus sprendimas – įkrovimo stotelės namams

Kad būtų galima išspręsti elektros galios klausimą ir tuo pačiu juostis saugiems, reikalingos elektromobilių įkrovimo stotelės namams. Įkrovimo stotelė yra tiksliai sureguliuota pagal jūsų elektros įrenginio įkrovimo galią ir įkrauna elektromobilį reikiamu greičiu.

Be saugaus ir greito įkrovimo, elektromobilio vairuotojas taip pat gali mėgautis papildomu komfortu. Nereikia traukti „avarinio“ įkrovimo laido , o tiesiog naudotis įkrovimo kabeliu iš sieninės stotelės.

 

Pagrindinės priežastys, kodėl namuose įsirengti krovimo stotelę

įkrovimo stotelė

Saugiau. Kaip jau aptarėme straipsnio pradžioje, nuolat krauti elektromobilį prijungus į tradicinę elektros rozetę, nėra saugu.

Žymiai greitesnis įkrovimas. Prijungus prie krovimo stotelės elektromobilis pakraunamas daug greičiau.

  •