Elektromobilio „degalinė“ jūsų namuose – patogu ir greita. O kiek kainuoja tokią įsirengti?

Elektromobilio „degalinė“ jūsų namuose – patogu ir greita. O kiek kainuoja tokią įsirengti?

Namuose elektromobilį įkrauti galima mažiausiai dviem būdais: vadinamuoju „avariniu“ įkrovikliu nuo įprasto 220V elektros tinklo arba specialiai įrengta įkrovimo stotele. „Avarinį“ įkroviklį paprastai galima rasti automobilio bagažinėje ir juo, atsižvelgiant į modelį, elektromobilį įkrausite vidutiniškai per 8-12 val. Pripažinkite, procesas ilgokas, tiesa? Tad kaip tai atlikti greičiau, patogiau ir „sveikiau“ tiek jums, tiek pačiam automobiliui? Šiam tikslui namuose galima įsirengti specialiai tam skirtą įkrovimo stotelę, kuri padės elektromobilį įkrauti iki 5 kartų greičiau, vidutiniškai per 2-3 valandas. O kiek gi kainuoja įsirengti tokią stotelę ir kokius veiksmus reikia atlikti, norint tikėtis kokybiško rezultato?

 

Kodėl namuose verta įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę  

Pasak specialistų, elektromobilių atveju, pirmiausia reikėtų įsirengti „degalinę“, o tada jau pirkti transporto priemonę.

Pirma priežastis tai padaryti yra ta, kad įprastas namų elektros tinklas nėra pritaikytas tokio galingo prietaiso, kaip elektromobilis krovimui, tad dažnai nutinka, kad perkaista laidai, neatlaiko saugikliai ir pan. Kas yra ir labai nepatogu, ir pavojinga.

Antra priežastis – kaip jau minėjome prieš tai – su „avariniu“ krovikliu elektromobilis kraunasi labai lėtai. Atsižvelgiant į automobilio konfigūraciją, namų sąlygomis pilnai įkrauti elektromobilį gali prireikti 8-12 ar net daugiau valandų. Kitaip tariant, krovus visą naktį, gali paaiškėti, kad jūsų automobilis dar nepilnai įkrautas.

Ne išeitis ir krauti greitose įkrovimo stotelėse, nes jei jos nėra arti namų, prekybos ar darbo vietos, reikia specialiai derinti laiką ten nuvykti.

Tad lieka namai, į kuriuos visada sugrįžtate ir kur patogu įkrauti elektromobilį įsirengus kokybišką įkrovimo stotelę.

įkrovimo stotelė

 

Kokią įkrovimo stotelę rinktis ir kiek kainuoja įrengimas

Norint namuose įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę, pirmiausia reikia turėti tam skirtą vietą – garažą, požeminę parkavimo vietą ar pan. O tada išsirinkti tinkamiausią įrangą ir patikėti šį darbą išmanantiems meistrams.

Pagal specifikaciją elektromobilio įkrovimo stotelės skirstomos į:

- lėto įkrovimo – vienos pigiausių ir lengviausiai prieinamų, kurių galia siekia iki 3kW, norint pakrauti elektromobilį užtenka namuose turėti tvarkingą elektros įvadą su įžeminimu. Įrangos kaina gali apytikriai siekti 150-400 eurų;
- vidutinio (greito) įkrovimo įrangos kaina gali svyruoti nuo 350 iki 1500 eurų. Šios stotelės rekomenduojamos daugelio elektromobilių gamintojų, nes užtikrina ilgą baterijų gyvavimo laikotarpį.
- itin greito įkrovimo stotelės bateriją iki 80 % gali įkrauti vos per pusvalandį. Šio tipo įrangos kaina prasideda nuo 20 tūkst. eurų ir įprastai skirta komerciniams tikslams.

įkrovimo stotelė

Žinoma, rinkoje galima rasti ir pigesnių įkrovimo stotelių variantų. Tačiau prieš tokią renkantis, reikėtų pasidomėti ar ji turi visas būtinas apsaugas. Jei tokių nėra, jums teks investuoti papildomą pinigų sumą papildomoms apsaugoms, kurios turi būti statomos į įvadinį namų skydą. Šios apsaugos būtinos, kadangi kalbama apie aukštą elektros srovę. Tokia apsauga įprastai kainuoja apie 300 eurų. Reiškia įsigijus pigią įkrovimo stotelę ir norint įrengti viską pagal reglamentą, kaina ženkliai išauga, nei iš karto perkant kokybišką įrangą. Pvz., maždaug 400 eurų kainuojanti stotelė jau turi visas būtinas apsaugas.

Tačiau tai tik įrangos kaina. Ją įsigijus laukia įrengimo darbai, kuriuos geriausia patikėti profesionalams. Jie viską padarys teisingai ir pakonsultuos, kad viskas veiktų tvarkingai ir saugiai. Specialistai teigia, jog visas įkrovimo stotelės įrengimas plius įranga gali kainuoti nuo 600 eurų. Toliau jau mokate tik tiekėjo nustatytą kainą už elektros energiją, kurią naudojate automobilio krovimui. Norint sutaupyti galima pasidomėti specialiais planais ar rinktis dieninį / naktinį tarifą.

Žinoma, jūs visada galite rinktis iš skirtingų elektromobilio įkrovimo būdų: krauti nuo paprasčiausios elektros rozetės ar itin greito tiesioginio įkrovimo stotelėje.

  •